Matt este absolvent al Universității din New Hampshire. El apreciază toate titlurile de sport, dar se concentrează în primul rând pe Fortnite și Call of Duty. Matt analizează continuu jocul și joacă el însuși jocurile pentru a înțelege mai bine deciziile din joc de cei mai buni jucători din lume.

Fortnite: Wavyjacob și Favs câștigă NA West DreamHack Open

Trei personaje Fortnite apar în diferite costume pe un fundal roșu și portocaliu cu puncte albe și cu cuvintele „DreamHack Open” în colț
Reddit
Distribuiți pe e-mail
E-mail

ESTNN recapitulează finalul DreamHack Open cu Fortnite al anului.

Deschiderea online DreamHack cu Fortnite a început în vara anului 2020, când scena competitivă a jocului părea tulbure în cel mai bun caz, pe fondul pandemiei COVID-19. Din fericire, ultimele două turnee LAN de succes ale DreamHack au pregătit calea către compania de producție din Suedia pentru a oferi 1 milion USD în cele mai semnificative trei regiuni ale Fortnite. După șapte luni și 21 de turnee mai târziu, afacerea respectivă s-a încheiat aparent în capătul unui dublu antet DreamHack. A fost o cursă destul de lungă, iar regiunea NA West a avut privilegiul de a trimite această călătorie de un milion de dolari.

Mai mulți concurenți din Statele Unite au ajuns la marile finale având în vedere un singur obiectiv; pentru a câștiga ultima competiție Fortnite a lui DreamHack. Liquid Riversan, XTRA illest, BBG Khanada și NRG EpikWhale au fost doar câțiva dintre concurenții critici care și-au propus să atingă măreția. Cu toate acestea, un singur duo s-ar numi campion DreamHack.

Wavy și Favs stau în picioare

Finalul de șase ore nu a fost un sprint; a fost un maraton între niște duo-uri puternice. În timp ce perdelele s-au închis, coechipierii din NA West wavyjacob și favs au rămas singuri ca câștigători ai turneului. Cei doi jucători s-au combinat pentru 32 de eliminări și 380 de puncte într-un afișaj impresionant până la capăt. În ciuda adversarilor din NA din Est, wavyjacob și favuri și-au apărat teritoriul. Ambii jucători au obținut 3.25 miliarde USD și au proclamat campionatul deschis DreamHack.

MAI MULT DE LA ESTNN
Cele mai bune duouri de urmărit la finala FNCS C3 S3

Khanada, Deyy, EpikWhale și rehx Close Behind

Wavyjacob și favs au fost, fără îndoială, povestea turneului. Dar partenerii de ultim moment Khanada și Deyy nu au rămas fără luptă. Acești doi ucigași au reușit un clasament pe locul doi, incluzând 33 de eliminări și una Victory Royale. O ieșire timpurie în jocul opt le-a pus capăt șanselor de câștig, dar a fost totuși impresionant. Contendenții concordanți 100T rehx și NRG EpikWhale au obținut locul trei cu două victorii reale și 362 de puncte.

NA West a produs un final potrivit pentru ceea ce majoritatea ar numi o serie de turnee Fortnite bine executată. După încheierea transmisiei, biroul DreamHack nu a indicat că compania va găzdui alte competiții. Dacă acesta este cazul, așteptați-vă fanii să facă campanie pentru continuarea seriei.

Rămâneți la curent cu ESTNN pentru mai multe știri și actualizări Fortnite!