Reddit
E-mail

Trzeciego dnia pierwszy zespół VCT NA LCQ wysłał pakowanie do domu. Sprawy się rozgrzewają.

VCT NA LCQ: Strażnik kontra Chmura9

W pierwszym meczu dnia The Guard zmierzył się z Cloud9. Obie drużyny odniosły solidne zwycięstwa, a The Guard zdenerwował Sentinels, a Cloud9 zmiażdżył Shopify Rebellion 2-0.

Cloud9 zaczęło się kiepsko. The Guard awansował 5-1, zanim Cloud9 zjednoczył się z sześcioma kolejnymi zwycięstwami w rundach, kończąc pierwszą połowę na 7-5 z Vanity na czele.

Xeppaa miał świetne 4K na początku drugiej połowy, ale wszystko szybko się rozpadło. Pomimo tego, że Fracture było wybraną mapą Cloud9, The Guard ogrywał ich, gdy wszyscy w drużynie pracowali, ale zwłaszcza neT i valyn. Cloud9 ostatecznie wygrał tylko dwie rundy w drugiej połowie, a The Guard zdobył mapę 13-9. Na wzniesienie.

Ascent jest bardzo silną mapą dla The Guard, a Trent szczególnie dobrze prosperuje na stronie B. Guard spisywał się świetnie w pierwszej połowie, chociaż Cloud9 dobrze walczył, zmieniając liść z Fade na Neon i spisywał się znacznie lepiej niż na Fracture. Niestety, przejście curry'ego na Fade nie zadziałało na jego korzyść, a jego bardzo słaby występ pociągnął C9 w dół, prowadząc do drugiej połowy. 7-5 Straż.

Wyniki Cloud9 w drugiej połowie były godne pochwały, a powtórki The Guard wypadły z późnej fazy gry. Pierwsza część drugiej połowy była świetna. Saya miał piękne 3K w rundzie 16, a Trent zdobył kolejne 4K w rundzie 18. Sprzęgło 3K na liście zremisowało grę 10-10 w rundzie 20.

Chociaż przez większość serii był stosunkowo cichy, prewencyjna superumiejętność JonahP zmusiła Cloud9 do odwrotu i pomogła TheGuardowi w udanym rozbrajaniu. Ponieważ w Cloud9 pojawiły się punkty meczowe i eliminacje z turniejów, presja była duża.

Presja czy nie, liście urosły do ​​okazji, podwajając się w rundzie 22, aby utrzymać marzenia C9 przy życiu pomimo niskiego poziomu eco i pancerza. Niestety, pomimo ich najlepszych starań, to nie wystarczy. Zwycięstwa z rzędu i dwa uderzenia neT-a i Sayi dały The Guard mapę 13-11 i zwycięstwo w serii 2:0. Cisza radiowa curry naprawdę powstrzymała C9 w tym, co mogło być przynajmniej meczem zmuszonym do mapy 3.

WIĘCEJ OD ESTNN
Valorant Patch 5.07 PBE: Riot ujawnia zmiany dla Reyny, Yoru

VCT NA LCQ: Strażnicy kontra Shopify Rebellion

To mecz, na który wszyscy czekali: Sentinels kontra Shopify Rebellion. Debiut Shrouda i Zellsisa zakończył się rozczarowującą porażką z The Guard. Sam Shroud opublikował najgorszą linię statystyk zespołu, a rośliny Strażników w Iceboxie naprawdę pozostają w tyle. Strażnicy mieli już trudny 2022 rok. Po przegranej tutaj faworyci fanów NA zakończyliby 2022 rok prawdopodobnie najgorszym w historii sezonem. Z bdogiem, który miał świetny występ przeciwko Cloud9, czy Sentinels odniosą powrót?

Mecz rozpoczął się od Breeze. Łoś wypuścił się wcześnie z 3K i solidnym obaleniem Całunem i udanym rozbrajaniem w rundzie 4. Ale Całun nie jest tym, który nie reaguje. Shroud zdobył własne 3K w rundzie 5 i 1 na 2 w rundzie 7. Pan Shroudy zaczął się awanturować.

Pomimo doskonałego startu Shrouda, łoś i pies nie ułatwiały Strażnikom. Zellsis miał również stosunkowo cichą pierwszą mapę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem SR 7-5.

Strażnicy przejęli władzę w drugiej połowie. SR miał bardzo słabe rośliny kolczaste na pierwszej mapie. TiGG nie był na szczycie swojej gry, a mada miał straszne występy z Yoru 5-18-3. SR zdobył samotną rundę w drugiej połowie, a Sentinels zdobyli pierwszą mapę 13-8.

Druga mapa zabrała drużyny do Złamania, a obie drużyny dokonały znaczących zmian agentów. Zellsis i mada przeszli na Neon, a zmiana Zellsis była szokiem, ponieważ zawsze był głównym Kayo.

Oba przełączniki opłaciły się obu drużynom, a mada ożyła wcześnie na drugiej mapie. Shopify Rebellion spisało się znacznie lepiej, z bardzo dobrze grającymi mada, łoś i bdog. Łoś 3K z asystą TiGG zorganizował sześciorundowy rajd z sześcioma kolejnymi udanymi roślinami kolczastymi. 7-5 SR w połowie.

Sentinels odwrócili mecz w drugiej połowie pięciorundowym rajdem i pięcioma kolcami z rzędu. Zellsis oszalał z 12 pierwszymi zabójstwami na mapie.

Strażnicy ustawili punkt meczowy w rundzie 20, ale 4K Mada w rundzie 21 utrzymało marzenia SR przy życiu. Czterorundowy rajd SR zmusił mecz do dogrywki.

Pojedynek między TiGG i TenZ zakończył się z TiGG na szczycie, a SR znalazł się na zwycięskim końcu punktu meczu. Strażnicy walczyli z nimi w rundzie 26, zanim SR ponownie ustanowił punkt meczowy w rundzie 27. Jednak to właśnie wtedy sprawy zaczęły spadać na SR.

Podczas gdy bdog nadal miał dobry ogólny występ, Sentinels miał swój numer w OT, a bdog był pierwszym graczem SR poza grą cztery razy z rzędu. Mimo że pojawiali się mada i łoś, konsekwentna wczesna utrata bdoga byłaby tym, co zabija szanse SR.

SR odrzucił punkt meczu w rundzie 30 z 4K przez łosia, ale Sentinels wzięliby następne dwie rundy z Zellsis 3K i ShahZaM double, aby odciąć Shopify Rebellion 2-0. Zellsis miał doskonałą 30-bombę w Fracture, a Brimstone Shrouda był solidny z kilkoma trafieniami orbitalnymi w odpowiednim momencie. Strażnicy jeszcze nie skończyli.